Przelew pieniędzy do Chorwacji

Kiedy myślimy o Chorwacji, myślimy o niezwykle malowniczym wybrzeżu morza Adriatyckiego, perłach architektonicznych, takich jak Dubrownik, Split czy Trogir i o bogatej słowiańskiej kulturze tego kraju.

Chorwacja nadal utrzymuje się na poziomie niezwykle atrakcyjnego kraju pod względem turystycznym. Warto jednak spojrzeć na ten kraj z perspektywy inwestycji. Chorwacja to nieodkryty przez polskich inwestorów rynek, który jest pełen możliwości. Ciekawe położenie tego kraju, otwiera możliwości dla nowatorskich branż, słabo rozwiniętych na Bałkanach.

Polscy przedsiębiorcy eksportują  do Chorwacji przede wszystkim pojazdy, metale nieszlachetne oraz wyroby z tych metali, a także artykuły spożywcze i chemiczne.

Argumentami przemawiającymi za inwestycją w Chorwacji są następujące fakty:

  • Chorwacja jest kandydatem na członka Unii Europejskiej
  • Prawo i ustawy w Chorwacji dopasowane są do praw obowiązujących w Unii
  • Dostęp do wykwalifikowanej i wykształconej siły roboczej
  • Dobre kontakty tego kraju z Zachodem
  • Łatwy dostęp do pomocy finansowej
  • Długoletnie tradycje przemysłowe tego kraju
  • Otwarta w 2010 roku Polsko-Chorwacka Izba Przemysłowa oferuje doradztwo związane ze współpracą gospodarczą i handlem pomiędzy krajami

Pomysł na inwestycje to nie tylko eksport i import oraz założenie przedsiębiorstwa, to także zakup nieruchomości.Chorwacja pełna jest pięknych miejsc, zarówno malowniczych miast jak i nadmorskich kurortów.

Bez znaczenia na jaką inwestycję się zdecydujesz, może się ona wiązać ze stałymi przelewami pieniężnymi pomiędzy Polską, lub twoim obecnym krajem zamieszkania, a Chorwacją.

Aby skorzystać na konkurencyjnym kursie wymiany złotych, euro, dolarów czy funtów na chorwackie kuny, poznaj ofertę Xendpay firmy RationalFX.

Xendpay to internetowa platforma płatnicza operowana przez londyńską firmę maklerską RationalFX.

Fakt że w Xendpay wszystko dzieje się online, dokonanie przelewu do Chorwacji staje się łatwiejsze i wygodniejsze, bez kompromisu w kwestii bezpieczeństwa.

Firma RationalFX jest autoryzowana przez Komisję Regulacji Rynków Finansowych i podlega brytyjskiemu Urzędowi Skarbowemu. Należymy także do SWIFT, dzięki czemu twoje fundusze dotrą bezpiecznie do odbiorcy.

Założenie konta jest darmowe, a rejestracja do niczego nie zobowiązuje, więc nie wahaj się i załóż konto już teraz!

 

Chciałbyś przeczytać podobny artykuł po angielsku lub po francusku? Nie ma problemu!