Przelew dla studenta za granicą

Przelew do Hiszpanii.

Program wymiany studentów Erasmus cieszy się co raz większą popularnością wśród studentów w całej Europie. Jeżeli twoje dziecko lub ty sam planujesz wziąć udział w programie Erasmus, wzbogacenie wiedzy na temat przelewów w obcych walutach może okazać się naprawdę przydatne.  Xendpay umożliwi szybkie i bezpieczne przelewy złotych na konta zagraniczne.  Zamień złote na euro, funty lub franki szwajcarskie po korzystnych kursach! Zanim zapoznasz się ze szczegółami oferty Xendpay, kilka słów o Erasmusie...

Program Erasmus został uruchomiony przez Komisję Europejską w 1987 roku. Polska dołączyła do programu ponad 10 lat później 1998. Obecnie w programie uczestniczy 27 krajów.

Erasmus jest przeznaczony dla szkolnictwa wyższego, a korzystać z niego mogą nie tylko studenci, ale także wykładowcy akademiccy.  Wyjazd może obejmować maksymalnie rok i musi obejmować okres akademicki kraju zagranicznego.  Studenci objęci są stypendium, indywidualnie określanym przez ich szkołę macierzystą.

Od 2007 roku program Erasmus został rozszerzony o staże w zagranicznych przedsiębiorstwach i organizacjach.

Aby skorzystać z programu Erasmus studenci muszą zakwalifikować się według kryteriów określonych przez ich uczelnię macierzystą.  Uczelnie nawiązują współpracę z innymi uczelniami zagranicznymi i tylko placówki należące do programu mogą przyjmować oraz wysyłać studentów oraz wykładowców .

Do krajów cieszących się największym zainteresowaniem należy Hiszpania, Niemcy, Francja oraz Włochy.  W zeszłym roku akademickim z programu skorzystało ponad 14, 000 Polaków. Natomiast na Polskie uczelnie zdecydowało się około 6,000 zagranicznych studentów. Polska cieszy się największą popularnością wśród Hiszpanów i Turków. Dowiedz się więcej o statystykach tutaj

Pomimo dofinansowania ze strony macierzystej uczelni, studenci decydujący się na tymczasowe studia w innym kraju często muszą polegać na wsparciu finansowym rodziców. Stypendia Erasmusa, są zazwyczaj niewielkie i nie są w stanie pokryć kosztów życia w obcych krajach.

Jako rodzic, partner, opiekun czy przyjaciel możesz w łatwy sposób zasilić konto studenta! Ale także jako student możesz dokonać transferu z konta w Polsce na konto zagraniczne.

Xendpay jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Xendpay, to internetowa platforma płatnicza stworzona z myślą o klientach, którzy dokonują zagranicznych przelewów w obcych walutach, ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo.

Rejestracja oraz otwarcie konta w Xendpay jest naprawdę łatwe. Wypełnij formularz online, a twoje konto zostanie uaktywnione!

Posiadanie konta w Xendpay zapewni bezpieczny, niedrogi i pewny sposób na przelew zagraniczny, a wszystko to drogą online- wygodnie i łatwo! Więc nie czekaj i dokonaj przelewu już dziś!

 

Może wolałbyś przeczytać podobny artykuł po angielsku? Nie ma problemu!